hotel sahara

W okolicy

Hotel Sahara

znajduje się w malowniczej i rekreacyjnej części miasta

Atrakcje

ZIMA

Hotel Sahara

 znajduje się w malowniczej i rekreacyjnej części miasta, do którego z łatwością można dostać się zarówno samochodem z drogi krajowej nr 1, jak i komunikacją miejską. Doskonałe położenie hotelu oferuje szereg licznych atrakcji.

Główną atrakcją

 naszego regionu, dla której ściągają turyści zarówno z całej Polski, jak i z za granicy, są trasy rowerowe Enduro Trails. Liczne ścieżki rowerowe, o zróżnicowanych poziomach trudności ściągają w nasz region niejednego pasjonata górskich wojaży. Centrum ścieżek wraz z punktem informacyjnym znajduje u stóp Koziej Góry, a trasy rozpościerają się pomiędzy Szyndzielnią i Kozią Górą (w masywie Klimczoka).

Kolejną niezwykle ważną atrakcją regionu, jest gondolowa kolejka na Szyndzielnię, której długość wynosi 1810m. Podczas wjazdu na szczyt można podziwiać przepiękną panoramę Bielska-Białej. Na samej górze znajduje się wieża widokowa oraz ekspozycja historycznych wagoników, mieszcząca się w starej górnej stacji.

W sezonie zimowym

 zapraszamy Państwa do odwiedzenia w bliskiej odległości od hotelu,  kolei kanapowej “Dębowiec”  wraz z Ośrodkiem Rekreacyjno-Narciarskim, gdzie istnieje możliwość skorzystania z trasy narciarskiej. Na stoku znajduje się także mały wyciąg zaczepowy dla dzieci.

Region Beskidu Śląskiego oferuje szereg licznych szlaków turystycznych zarówno dla początkujących górskich turystów, jak i zapalonych wędrowców, a dogodne położenie hotelu umożliwia szybkie dotarcie do pobliskich miejscowości, takich jak Szczyrk, Wisła, Ustroń, Żywiec.

Potrzebujesz więcej informacji?